Blog

  • irismedkatowice

Badanie wzroku

Kiedy warto wybrać się na badanie wzroku?

Warto myśleć o tym nie tylko w sytuacji, gdy coś się zacznie z naszym wzrokiem dziać. Choć przeważnie jest to główny i niekiedy jedyny bodziec do kontroli wzroku. Warto również na kontrolę przychodzić regularnie, gdyż wielkokrotnie okazuje się, że o wadzie wzroku nawet nie wiemy.

Jak zatem rozpoznać pierwsze sygnały złego widzenia u nas czy u naszego dziecka? Wszystko zależne jest od wieku naszych milusińskich:) W trakcie zabawy z dzieckiem wykonaj test. Pokaż dziecku obrazek lub napis znajdujący się w dalszej odległości, zapytaj czy widzi ten obiekt. Potem zasłoń raz prawe, raz lewe oko i zapytaj dziecko czy obserwowany obraz jest tak samo wyraźny patrząc prawym i lewym okiem.

Jeśli widzi różnie, to powini się Państwo zgłosić z dzieckiem na badanie specjalistyczne. Im wcześniej wykryje się wadę lub niedowidzenie tym większe jest prawdopodobieństwo jego wyleczenia. Z bardzo małymi dzieciaczkami należy umówić się do specjalisty który pracuje z dziećmi w takim wieku. Taka osoba posługuje się metodami badania wzroku u malutkich dzieci. Jeśli natomiast starsze dziecko pochyla się nadmiernie nad tekstem, przechyla nienaturalnie głowę lub podchodzi zbyt blisko do telewizora, ma problemy z wykonywaniem zadań, z koncentracją, zadaniami związanymi z utrzymaniem równowagi czy łapaniem piłki, to zadbać należy o kontrolę u specjalisty aby sprawdzić czy dziecko nie posiada jakichś nieprawidłowości bądź zaburzeń widzenia obuocznego.

Zwracajmy zatem uwagę na wzrok nasz i naszych milusińskich ponieważ to od tego zależy dobre widzenie na całe dalsze życie:)

A na bezpłatne badania ostrości wzroku zapraszamy codziennie

Zapisy pod nr. tel. 32 202 52 5030 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Gabinet nr 2

Wada wzroku